Referenties

Renovatie appartementen het Jobsveem te Rotterdam

Het Jobsveem in het Rotterdamse Lloydkwartier is een bakstenen kolos van bijna 20.000 m2, gebouwd in 1912 en in 2002 aangewezen tot Rijksmonument. Om de 109 appartementen in het relatief gesloten pakhuis van voldoende daglicht en uitzicht te voorzien, zijn er in de 125 m lange gevels drie uitsnijdingen gemaakt. Hierachter zijn over de volle hoogte atria gerealiseerd, waarin ook de ontsluiting is opgelost. Vanwege de gebouwdiepte is gekozen voor een middengang en relatief brede appartementen. Op de begane grond is ruimte gereserveerd voor bedrijven en horeca. Een extra dakverdieping met luxe penthouses maakt de exploitatie sluitend. De oorspronkelijke onderdelen van het gebouw zijn zorgvuldig gerestaureerd, met een accent op authentieke details en materialen en op het geven van een nieuwe gebruiksfunctie aan historische onderdelen. De betonnen laadperrons doen nu bijvoorbeeld dienst als balkons. De originele gietijzeren kolommen en de houten balkenplafonds geven de loftappartementen een authentieke uitstraling.

De verdiepingen van het Jobsveem kenmerken zich door oneindig lange vloeren (130 x 25 m). De verdiepingen konden, omdat er geen dragende wanden zijn, vrij worden ingedeeld. Dezelfde flexibiliteit is weer terug te vinden in de plattegronden van de woningen. De woningen (variërend van 72 m2 tot 180 m2) zijn als loftappartementen verkocht, voorzien van een basisinstallatie. Iedere bewoner heeft zijn eigen appartement geheel naar eigen inzicht ingedeeld. Hierdoor zijn 109 unieke appartementen ontstaan, waarin oud en nieuw harmonieus samengaan.

Om de deze flexibiliteit te kunnen realiseren is er gebruik gemaakt van lichte scheidingwanden, zowel woningscheidend als binnenwanden.

Het project is reeds in de prijzen gevallen en heeft de Bouwkwaliteitsprijs 2008 gewonnen

Betrokkenen
Montagebedrijf : Van Vonderen Interior Contractors
Architect : Mei Architecten & Stedebouwers i.s.m. Wessel de Jonge Architecten
Opdrachtgever : BAM Woningbouw Rotterdam i.s.m. BAM Vastgoed
Hoofdaannemer : BAM Woningbouw Rotterdam
Dealer : UMB Tiel

Toegepaste Gyproc systemen
Gyproc Classic Wand
Gyproc Impact D Wand
Gyproc GypFrame plafond
Staalbekleding met GlasRoc F
Pagina 1 van 2
Volgende >
© Gyproc 2013