Uniek gebouw op een unieke locatie
De vier filmzalen in het gebouw bieden plaats aan 80, twee maal 120 en 300 bezoekers. In het atrium, met uitzicht over het water van het IJ bevindt zich een café-restaurant. Een niveau lager bevindt zich het filmlab. Verder bevinden zich in het gebouw een winkel, diverse werk- en publieksruimtes en een expositieruimte.
Volgens de architect oogt het gebouw als een beeldhouwwerk waarvan de witte huid op talloze manieren licht reflecteert. In het gebouw is geen enkele ruimte gelijk. Het centrum van het gebouw wordt gevormd door een grote open ruimte met trappen die (zit)plaatsen bieden aan honderden bezoekers.
Banier
Voor montagebedrijf Banier was de grote uitdaging het feit dat geen enkele wand recht staat. Alles is onder een hoek gesitueerd waarbij het lijnenspel van de architect op wonderbaarlijke wijze is bedacht. Dat de wanden onder een hoek gebouwd worden is nog te doen, echter de lengte en hoogte van de wanden vraagt om vakmanschap. Een plafond aangebracht in verschillende vlakken, onder verschillende hellingshoeken vraagt om precisie in de uitvoering, vooral omdat dit de basis vormt voor een akoestisch plafond dat eraan bevestigd is.